Busko Zdrój – popularne uzdrowisko

uzdrowisko

Na mapie Polski nie brak miejscowości uzdrowiskowych polecających swoje usługi i zapraszających kuracjuszy. Pomiędzy nimi znajdują się bardziej i mniej słynne, lecz wszystkie mają jedno zadanie, a mianowicie poprawić stan zdrowia kuracjusza. Do poprawy zdrowia pacjentów przyczyniają się liczne zabiegi, do których wykorzystuje się nowoczesne urządzenia medyczne, jak i walory naturalne środowiska.

Jednym z najbardziej znanych i cenionych miejsc uzdrowiskowych w Polsce jest leżący w województwie świętokrzyskim Busko Zdrój. Miasto to od bardzo dawna słynie ze zdrowego klimatu i licznych walorów uzdrowiskowych. Dlatego też każdego roku są długie listy oczekujących na pobyt w tym sanatorium. Nie bez znaczenia dla kuracjuszy jest fakt, że uzdrowisko jest komfortowe i dysponuje trzynastoma obiektami uzdrowiskowymi, a dalsze są w budowie.

Omawiając uzdrowisko w Busku Zdroju nie sposób ominąć hotel Bristol, który jest jedynym obiektem sanatoryjnym w naszym kraju posiadającym elektrostatyczny oczyszczacz powietrza, którego zadaniem jest nawilżanie i jonizowanie całego uzdrowiska. Jonizator wytwarza mikroklimat bardzo podobny do tego, który powstaje po burzy. Ławo więc w warunkach domowych sprawdzić jego działanie.

Wystarczy wyjść po burzy na dwór i pooddychać oczyszczonym i świeżym powietrzem. Powietrze po burzy jest inne niż przed burzą, bo posiada odpowiednią wilgotność i dlatego jest korzystne dla zdrowia człowieka. Głównym zadaniem oczyszczacza powietrza jest odfiltrowanie powietrza ze wszelkich zanieczyszczeń, czyli pyłu, kurzu, roztoczy i zapachów. Uzdrowiska w Busku Zdroju, to miejsca lecznicze dla wielu setek ludzi w ciągu roku. Sanatoria serwujące wiele zabiegów specjalistycznych przez wykwalifikowany personel i przy użyciu najnowocześniejszej aparatury oraz tradycyjnych metod leczenia.

Do tradycyjnego leczenia wykorzystuje się zasoby naturalne, jak wody termiczne, wody mineralne, lokalne minerały, kąpiele błotne, zabiegi w SPA. Wiele osób korzysta z sanatoriów, których koszt jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia, lecz w tym przypadku są długie kolejki. Można również samemu sfinalizować pobyt w sanatorium i wtedy obędzie się bez oczekiwania na swoją kolejkę czasem trwającą nawet do dwóch lat. Ceny w sanatoriach w Polsce uzależnione są od popularności miejscowości uzdrowiskowej, od ilości dni turnusu, od standardu obiektów, od standardu pokoju, od rodzaju i ilości przeprowadzanych zabiegów.

W skład ceny wchodzi też wyżywienie, które może być podstawowe, cukrzycowe lub lekkostrawne. Indywidualne diety np. wegetariańska, wegańska, tłuszczowa, białkowa czy jakakolwiek inna są również możliwe za odpowiednia opłatą.